Pirmizrāde : piektdien 28. septembris

Biogrāfija12+

Astrīdas Lindgrēnas jaunība

Becoming Astrid

Vērtējums: 12+
Kategorija: Biogrāfija
Ilgums: 2 stundu 03 minūšu

Filma angļu un zviedru valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

ASTRIDA bezrūpīgi dzīvojusi kopā ar brāli un māsām savā mežu un lauku ieskautajā bērnības mājā Smolandē. Kļuvusi par jaunu sievieti, viņa ilgojas pēc pieaugušo dzīves, mīlestības un nākotnes plašajā pasaulē. Šīs ilgas viņu vispirms aizved uz vietējā laikraksta redakciju pie tās harismātiskā redaktora BLUMBERGA, kurš ievēro jaunās rakstnieces stažieres talantu, nemaz nerunājot par viņas jaunību un aso prātu. Viņš iemīlas viņā līdz sirds dziļumiem un, lai gan redaktors varētu būt viņai tēva vietā, Astrida atbild uz viņa jūtām.

Notikušajam ir nopietnas sekas, Astrida paliek stāvoklī. Blumbergs ir precējies, kaut arī sākts sāpīgs šķiršanās process. Viņš solās Astridu precēt, bet pagaidām viņu attiecībām jāpaliek noslēpumā, citādi 20.gs. 20.gadu Vimmerbī izceltos skandāls. Vēderam briestot, Astrida nespēj apkaunot vecākus, tāpēc pamet bērnības mājas un dodas uz Kopenhāgenu, lai slepenībā laistu pasaulē dēlu LASI un pret savu gribu atstātu viņu audžumātes MARIJAS aprūpē.

Astrida dodas labprātīgā trimdā uz Stokholmu, galu galā atsakās iziet par sievu pie Blumberga un dzīvo no rokas mutē, savu niecīgo aldziņu taupot īsajiem, bet spirdzinošajiem Lases un Marijas apciemojumiem.

Astridas atšķirtība no dēla rada neciešamas mokas. Lase pieķeras Marijai, un Astrida nespēj viņu atraut no audžumātes un viņam pazīstamās un mīļās dzīves. Marija smagi saslimst un vairs nespēj rūpēties par zēnu. Astrida aizved Lasi uz Stokholmu, kur māte un dēls cenšas rast savstarpēju saprašanos. Tas nemaz nav viegli. Taču Astridas iztēle, radošais gars un stāstnieces dotības palēnām viņus tuvina. Beidzot viņa var atgriezties Vimmerbī roku rokā ar dēlu – pieaugusi sieviete, kas pieredzējusi drūmus laikus un iemantojusi drosmi, kas vēlāk liks pamatus nebeidzamam un iemīļotam darbam.