Pirmizrāde : ceturtdien 8. marts

BaletsU

Karaliskais balets: Ziemas pasaka

The Royal Ballet: The Winter’s tale

Vērtējums: U
Kategorija: Balets
Ilgums: 3 stundu 00 minūtes

Šekspīra pasaka par mīlestību un zaudējumu kļūst par aizraujošu dejas drāmu Kristofera Vīldona (Christopher Wheeldon) baleta adaptācijā ar Džobija Talbota (Joby Talbot) mūziku.

Karaliskā baleta mākslinieciskais līdzstrādnieks Kristofers Vīldons (Christopher Wheeldon) 2014. gadā radījis adaptāciju Šekspīra diženajai romancei “Ziemas pasaka” Karaliskajam baletam. Balstoties uz panākumiem, ko piedzīvoja “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”, “Ziemas pasaka” pirmizrādes vakarā saņēma ekstātiskas uzslavas, tās atjautīgo, īpašo un emocionālo spēcīgo stāstu izsmalcinātas dejas veidā slavēja gan kritiķi, gan skatītāji. Šobrīd to uzskata par modernā baleta klasiku.

Stāsts seko laulības izjukšanai, ko nogremdējusi greizsirdība, bērna pamešanai un šķietami bezcerīgai mīlestībai. Tomēr caur sirdsapziņas pārmetumiem un nožēlu – un pēc šķietami brīnumainas atgriešanās dzīvē – noslēgums pauž piedošanu un samierināšanos. Ar Boba Krovlija (Bob Crowley) spēcīgo scenogrāfiju un Džona Talbota (Joby Talbot) atmosfērisko mūziku, “Ziemas pasaka” ir meistarīgs modernā baleta stāsts.

HOREOGRĀFIJA KRISTOFERS VĪLDONS (CHRISTOPHER WHEELDON)
MŪZIKA DŽOBIJS TALBOTS (JOBY TALBOT)