Pirmizrāde : sestdien 19. maijs

Dokumentāla12+

Kliedz, Sarajeva

Scream for me Sarajevo

Vērtējums: 12+
Kategorija: Dokumentāla
Ilgums: 2 stundu 15 minūšu

Angļu valodā bez subtitriem.

Sarajeva. 1994. gads. Aplenkums. Pār pilsētu ik dienu lija granātu un šāviņu lietus, kas nogalināja nešķirojot. Vai šī neprāta epicentrā būtu iespējams pārliecināt pasaulslavenu rokzvaigzni ierasties un nospēlēt koncertu vietējiem faniem?

“Kliedz, Sarajeva” ir pārsteidzošs un aizraujošs stāsts par neticamiem rokkoncertiem, kuros uzstājās Brūss Dikinsons un viņa grupa “Skunkworks” 1994. gadā Sarajevas aplenkuma vidū. Šī ir filma par neparastiem cilvēkiem, kuri nepakļaujas kara šausmām, un mūziķiem, kuri riskēja ar savām dzīvībām, lai spēlētu viņiem mūziku.

Filma ietver kadrus no vēsturiskās uzstāšanās, kā arī intervijas ar cilvēkiem, kuri padarīja šo koncertu iespējamu, apņemoties turpināt dzīvot savas dzīves, par spīti apkārt notiekošajām zvērībām. Intervijas ar grupu, tehniskajiem darbiniekiem un drošības personālu atklāt reālo situāciju, kas bija ne tikai bīstama, bet patiesi barbariska.

“Mēs nebijām drošībā, mums nebija nekādu plānu un lodes bija īstas, bet, pie velna, mēs tāpat spēlējām,” atklāj Brūss savā populārajā autobiogrāfijā “Ko dara šī poga?”. “Koncerts bija milzīgs, intensīvs un, iespējams, tobrīd nozīmīgākais šovs pasaulē mūsu klausītājiem un mums. Tas, ka pasaule to nezināja, nebija svarīgi. Tas mainīja to, kā es skatījos uz dzīvi, nāvi un citiem cilvēkiem.”

Pārsteidzošo dokumentālo filmu papildina ekskluzīva intervija ar Brūsu Dikinsonu Londonā, kas tiks pārraidīta kopā ar filmu kinoteātros visā pasaulē.