Pirmizrāde : piektdien 1. decembris

Asa sižeta12+

Leģenda par Kolovratu

Легенда о Коловрате

Vērtējums: 12+
Kategorija: Asa sižeta
Ilgums: 1 stunda 58 minūšu

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Slavenā televīzijas projekta „Migla“ un detektīvseriāla „Galvu mednieki“ režisors Ivans Šurhoveckis piedāvā pašu ambiciozāko filmu visā savā karjerā – par vienu no nozīmīgākajiem karavīriem Krievzemes vēsturē Kolovratu.

Episkajā ceļojumā pagātnē vēstīts par XIII gadsimta sašķelto Krievzemi un tās centieniem turēties pretī Zelta Ordai hana Batija (Aleksandrs Cojs) vadībā. Iekarotāji pilsētas pārvērta pelnos, krievu zemi slacīja asinīm un sagūstīja starp dzīvajiem palikušos. Neviens nespēja līdzināties ar viņiem cietsirdībā.

Pat Rjazaņas lielkņaza karapulks nevarēja stāties pretī ordai. Tikai Rjazaņas bruņinieks Jevpatijs Kolovrats (Iļja Malakovs) iedrošinājās sapulcināt drosminieku vienību, lai atriebtu savu mīlestību un dzimteni. Pat Batiju pārsteigs viņa drošsirdība, un viņa vārds uz laiku laikiem paliks tautas atmiņā. Karavīrs top par leģendu. Varoņdarbs, ko piemin gadu simtiem.

Grandiozo, rūpīgi izstrādāto, reālos notikumos un leģendās balstīto filmu profesionāļi jau dēvē par vienu no spilgtākajiem vēsturiskajiem projektiem, kurš pēc kvalitātes nebūs sliktāks par klasiskajām filmām „Aleksandrs Ņevskis“ (1938. g., režisors Sergejs Eizenšteins) un „Daniils – Galīcijas kņazs“.

Filmas varenību, dekorācijas, kauju ainas – tas viss ir salīdzināms ar nesen demonstrēt sākto kinoeposu „Vikings“. Tāpēc filmas skate nebūs garlaicīga un ilgi paliks atmiņā.