Pirmizrāde : piektdien 23. februāris

Zinātniskā fantastika12+

Robeža: Atpakaļ nākotnē

Рубеж

Vērtējums: 12+
Kategorija: Zinātniskā fantastika
Ilgums: 1 stunda 40 minūšu

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Kino kritiķu un cienītāju augstu vērtēto filmu „Slāpes“ (2013) un „Mīlestība ar ierobežojumiem“ (2016) režisors Dmitrijs Tjurins no dramatisku filmu autora pārtapis par fantastu, kurš 2018. gadā piedāvā savu pirmo zinātniski fantastisko piedzīvojumu epopeju „Robeža: Atpakaļ nākotnē“.

Filmas darbība risinās nākotnē. Mīlestībai tajā nav vietas, jo cilvēki pilnībā nodevušies modernām tehnoloģijām. Viņi neredz, kas notiek blakus, viņiem nav laika jūtām.

Tāds ir Mihails Šurovs (Pāvels Prilučnijs) – viņš sasniedzis visu, pēc kā tiecies. Reiz viņš sastop sievieti, pret kuru viņā mostas īpašas jūtas. Viņš saprot, ka nekas no tā, kas viņam dots, nav salīdzināms ar dvēseles tuvību, ko var sniegt cits cilvēks.

Taču Mihails nepazīst mīlestību. Lai izprastu tās nozīmi, viņam ļauts pārcelties pagātnē un savām acīm redzēt, kā cilvēki, iztikdami bez augstām tehnoloģijām, mīlējuši cits citu pat kaujas laukā. Satriecošā realitāte, nāves pļauja un dzimstošās jūtas apgriež Mihaila pasauli ar kājām gaisā…

Filma izceļas ar bagātu sižetu, ir pilna spriedzes, tajā ir daudz speciālo efektu. Tas nav tikai ceļojums pagātnē, tas ir piedzīvojums, kurš liek saprast, kas cilvēka dzīvē ir pats galvenais.

Līdz ar Pāvelu Prilučniju (“Mažors”, “Freida metode”, “Bērniem līdz 16 gadiem…) lomas tēlo Aleksandrs Koršunovs („Pirmie kosmosā“, Muļķis“), Igors Skļars („Suņa gads“, „Pirmdienas bērni“), Kristina Brodska („Izlūki“, „Mēness“), Staņislavs Dužņikovs („Metro“, „Turku gambīts“) un citi.