Pirmizrāde : piektdien 11. augusts

Biogrāfija12+

Stikla pils

The Glass Castle

Vērtējums: 12+
Kategorija: Biogrāfija
Ilgums: 2 stundu 07 minūšu

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Biogrāfiskā drāma “Stikla pils” – aizkustinošs stāsts par ģimeni, kas dzīvo ārpus ierastajiem rāmjiem, un beznosacījumu mīlestību pāri visam.

Dženetu Volsu kopā ar brāli un abām māsām audzina ekscentriski vecāki, kuru ideāli un ietiepīgā atteikšanās no vispārpieņemtajiem standartiem ir ģimenes lāsts un vienlaicīgi arī glābiņš. Viņi pastāvīgi maina dzīvesvietu un bēguļo no FIB. Dženetas māte ir māksliniece, kurai vairāk rūp gleznošana, nevis pusdienu gatavošana bērniem, bet tētis – alkoholiķis un sapņotājs, kas stāsta bērniem aizraujošus un krāšņus stāstus, atraisot fantāziju un novēršot uzmanību no skarbajiem sadzīves apstākļiem.

Filmas “Stikla pils” scenārija pamatā ir amerikāņu rakstnieces Dženetas Volsas memuāri, to režisējis Destins Denjels Kretons (“Short Term 12”). Galvenajās lomās – Oscar® laureāte Brī Lārsone (“Istaba”, “Kongs: Galvaskausa sala”) un Oscar® nominanti Naomi Votsa (“Malholanda ceļš”, “21 grams”) un Vudijs Harelsons (“Krāpšanas ilūzija”, “Nācija pret Leriju Flintu”).