Pirmizrāde : ceturtdien 9. novembris

BaletsU

Karaliskais balets: Alises piedzīvojumi Brīnumzemē

The Royal Ballet: Alice’s Adventures in Wonderland

Vērtējums: U
Kategorija: Balets
Ilgums: 2 stundu 50 minūšu

Sekojiet Alises ceļojumam pa truša alu Kristofera Vīldona (Christopher Wheeldon) krāšņajā baletā, iedvesmojoties no iemīļotās lūisa kerola grāmatas.

Dārza svinībās kāda saulainā pēcpusdienā Alise ar pārsteigumu ierauga, ka viņas vecāku draugs Lūiss Kerols pārvēršas par baltu trusi. Kad viņa nolemj tam sekot pa truša alu, notikumi kļūst aizvien dīvaināki un dīvaināki … Alise ceļojot pa Brīnumzemi, sastop neskaitāmus jocīgus radījumus. Viņu gandrīz no kājām nogāž šarmantais Kārava kalps, kurš steidz zagt kūciņas. Viena dīvainība seko otrai. Te pēkšņi Alise pamostas. Vai tas bija tikai sapnis?

Kristofera Vīldona “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” uzdzirkstīja uz skatuves 2011. gadā, piedāvājot krāsu, skatuves maģijas un novatoriskas, izsmalcinātas horeogrāfijas eksploziju. Džobija Tālbota (Joby Talbot) apvieno moderno skaņu pasauli ar straujām melodijām, kas atsaucas uz 19. gadsimta baletu partitūrām. Boba Krovlija (Bob Crowley) ārkārtīgi radošā, pievilcīgā scenogrāfija piesaista uzmanību it visam, sākot no lellēm līdz projekcijām, kas padara Brīnumzemi brīnišķīgi reālu.

Alise sastop dažādus neparastus un atpazīstamus tēlus, sākot no aizkaitinātās Kārava karalienes, kura jautri parodē slaveno Rose Adage deju no “Apburtās princeses”, līdz kāršu rotaļīgajam baletam, līkumotā kāpura dejai un trakajam Cepurniekam, kurš dejo stepu. Bet balets arī nebaidās no Lūisa Kerola stāsta tumšākajām straumēm, kur daži no spilgtākajiem piemēriem ir murgainā virtuve, pārdabiskais Češīras kaķis un mulsinošā tējas ballīte. Iegūtais rezultāts ir krāšņs un parāda Karalisko baletu vislabākajā gaismā, savienojot pasaules klases deju ar aizraujošu izklaidi visai ģimenei.

HOREOGRĀFS KRISTOFERS VĪLDONS (CHRISTOPHER WHEELDON)
MŪZIKA DŽOBIJS TĀLBOTS (JOBY TALBOT)